Edycja słuchowisk

do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i dbamy o wysoką jakość wykonywanych usług

Edycja słuchowisk

Obróbka słuchowiska może być wykonywana na wiele sposobów, w zależności od indywidualnych preferencji. Polega ona w pierwszej kolejności na pocięciu nagranych kwestii i poukładanie ich wg scenariusza, ale w dalszym etapie ważna jest też korekcja tonów, która poprawa czytelność dialogów i podkreśla nastrój oraz oddaje klimat słuchowiska. Warto pamiętać, że proces obróbki może być skomplikowany i czasochłonny, a jakość dźwięku zależy od wielu czynników, m. in. od umiejętności osoby wykonującej obróbkę i jakości samego nagrania pierwotnego.

Importowanie nagrań

Przed rozpoczęciem obróbki należy zaimportować nagrania do programu do obróbki audio. Mogą to być nagrania w formacie WAV, MP3 lub dowolnym innym.

Edycja nagrań

W tym etapie należy dokonać edycji nagrań. Można je ciąć, kopiować, wklejać, zmieniać ich prędkość, ton czy głośność. Celem tej operacji jest uzyskanie pożądanej narracji oraz dopasowania głośności aktorów.

Usuwanie szumów

Kolejnym etapem jest usuwanie szumów i zakłóceń, które powstały podczas nagrywania.

Korekcja tonów

Następym krokiem jest korekcja tonów. Pozwala to poprawić tembr głosu i wpłynie tym samym na oddanie nastroju lub klimatu słuchowiska. Korekcja pomaga również w poprawieniu czytelności dialogów, aby głosy aktorów nie były zbyt podobne oraz wzmocnieniu ważnych efektów dźwiękowych.

Kompresja dźwięku

Celem kompresji, czyli jest uzyskanie zbalansowanego, wyrównanego i spójnego brzmienia głosów poprzez zmniejszenie różnicy pomiędzy najgłośniejszymi a najciszej brzmiącymi elementami dźwięku.

Dodanie efektów dźwiękowych i muzyki

Na tym etapie warto dodać dźwięki i muzykę, które dodadzą słuchowisku charakteru i oddadzą zamierzony nastrój. Nie bez znaczenia są też takie efekty jak pogłos czy delay. Dają one wyobrażenie nt. lokalizacji, gdzie toczy się akcja słuchowiska.

Przygotowanie do publikacji

Zapisanie gotowego pliku w odpowiednim formacie i rozdzielczości, aby zachować jak najwyższą jakość dźwięku i umożliwić jego odtwarzanie na różnych urządzeniach.

smile

Co wykonujemy w ramach usługi?

  • usuwanie wszelkich dubli nagranych kwestii pozostawiając tylko te wskazane przez Ciebie;
  • odszumianie, wyrównywanie głośności każdej kwestii każdego z aktorów, korekcja brzmienia i inne;
  • dodanie dostarczonych efektów dźwiękowych oraz muzyki wg scenariusza;
  • wygenerowanie pliku WAV, MP3 lub M4A.

Skorzystaj z naszych usług

Telefon

696 675 050

Email

Śledź nas na